Kaza Cinayeti

Efe Boz. Henüz 6 yaşında.Daha doğrusu 6 yaşındaydı. Hakk’ın rahmeti üzerine olsun. Muhakkak ki olacaktır da.

12 Mayıs 2010 günü okuduğu anaokulunda tuvalete gitmiş, üzerine düşen lavabo nedeniyle vefatı gerçekleşmişti. Bakın… Üzerine düşen lavabo diyoruz.. Demek ki  Efe, bu lavabodan daha kısa. Bir anaokulunda Efe’nin boyu lavabonun boyundan kısa olduğu için bu kaza meydana geliyor. Kaza da diyemiyorum gerçi.

 

Olaydan 4 gün sonra yani 16 Mayıs tarihinde başka bir anaokulunda da minik kardeşlerimiz kendi aralarında bir iddiaya giriyorlar. “Lavabo üzerine çıkma” yarışmasında miniklerden biri ağır yaralanıyor.

Ders alınmıyor… Alınacak gibi de görünmüyor…

Bir süre sonra Efe’nin kaza (!) raporu açıklanıyor: “Takdir-i İlahi.”

Biliyordum zaten lavabonun hiçbir suçunun olmadığını. Lavabonun olayla ilgili bir kasıt ya da ihmali yokmuş. Gayet doğal olarak kendisinden kısa olan Efe’nin üzerine düşmesinde bir problem görülmüyordu. Konuyla alakadar yetkilileri işin içine katmıyor, katamıyorum hiç.

Sorunlara sorunlarla karşılık veren yetkililer! Çözüm önerilerini bizden iyi biliyorsunuz zaten.

YAZIK !

Şu  LYS sorusunu seneye bekliyorum:

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayakol, Tel-Aviv büyük elçimiz Çelikkol’dan 10 cm daha kısadır. Bu nedenle Ayakol, diplomatik bir görüşmede boylarının aynı görünmesi için Çelikkol’dan 10 cm daha yukarıda oturarak bir krize neden olmuştur.  6 yaşındaki ana okulu öğrencisi Efe de kendinden en az 10 cm yukarıdaki lavabonun üzerine düşmesi sonucu ülke gündeminde hiçbir krize neden olmamıştır. Bu durumda Efe’nin suçu neydi ?

a)      Türkiye’de yaşaması

b)      Türkiye’de yaşaması

c)       Türkiye’de yaşaması

d)      Türkiye’de yaşaması

e)      Türkiye’de yaşaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir