Google aramanın motorlaşmasıdır da !

Deveye sormuşlar neden boynun eğri? Nerem google ki demiş. Belki öyle dememiştir ama yazıya başlamam için yeterli sebep teşkil etmiştir. Konumuz deve olmadığına göre çok da takılmamak lazım ayrıntılara. İlle de takılacaksanız gelin size google’ın güzelliklerini ayrıntılı şekilde anlatayım.(Yazar burada alakasız cümle bağlaması yaptı. En iyi yaptığı işlerdendir, belirteyim.) Allah search ettiklerimizi kabul eylesin ki, google dünyanın en basit arayüzlü, babaanneme bile hitap edebilecek seviyede yazılmış bir arama motorudur.

Belki her daim her aranan için istenen sonucu veremiyor olabilir ancak yüzde 90 ihtimalle aradığınıza ulaşmanın en güzel yoludur. Tabii, süt arayıp da “meme kanseri” ile ilgili dehşetengiz sonuçlara varmanızın inanın ki google ile bir alakası yok. Tamamen içerik sağlayıcının edepsizliği.

“ Yeri gelir internet bağlantınızın sorunlu olup olmadığını google ile anlarsınız. Zira tarayıcınız google da başarı sağlamışsa demek ki internet bağlantınızda sorun yoktur.

Google’ı bulduramayan tarayıcı gitsin scanner olarak çalışsın daha iyi :p “UEFA Şampiyonu Fenerbahçe” yazınca ” Bunu mu demek istediniz: UEFA Şampiyonu GALATASARAY” şeklinde sinir bozucu düzeltmeler de yapabilmektedir FB taraftarlarına göre. “Google beni düzeltme” demenin hiç bir faydası olmadığının bilincinde aranacak kelimeyi gayet net yazmak gerekli.

Hangimiz kendi adımızı aratmamışızdır çok merak ediyorum. Hele ki arama sonuçlarında Avogadro sayısı kadar sonuç verince kimbilir ne denli sevinmişizdir. Avogadro sayısı için bkz. (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=ope…. )

Sizin bir şeylere ulaşma çabanız kadar, size ulaşılması yönündeki performansı da etkileyicidir. Zira pek değerli Gülhan Şen kişisi hakkında yazdığım metin sonucu bana ulaşması konusu kelimelerimi kifayetsiz bırakabilecek niteliktedir. Nasıl sevindim yahu anlatamam. Anlatırım da şimdi değil…:)

Son zamanlarda “translate.google.com” özelliği, yabancı kızlarla amaçsız sohbetlerde bulunmak için hunharca katlediliyor olsa da pek güzeldir.(Ben demedim.) Google’ın aradığım kelimeleri düzeltmemesi dileğiyle yazımı sonlandırıyorum. Bitti işte.

Not: Yazı ile ilgili google’da google ile ilgili görsel aratınca bi garip oldum doğrusu.) (Bi daha bitti dememek lazım bitirmeden. Bitti.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir