Genel bir bakış

Yaş olmuş 28. Zar zor bir şekilde üniversite bitirilmiş ve yetkinlik belgesine ulaşılmış. 4 aydır da hayatın ortasına bodoslama dalınmış. Buraya kadar güzel. Şimdi 5 sene öncesine gidelim, flashback hesabı. Çok karşıtı olduğum yabancı kelime kullanımını örnek teşkil etsin diye kullandım. Siz yapmayın etmeyin tadında.

5 sene önce bugüne dair düşünsellerim neyse yüzde 70’ine ulaşmış olmanın hazzı paha biçilemez muhakkak. Ve 5 yılda insansı varlıklar hakkındaki sabit fikirlerimde zerre değişiklik olmayışı da işin güzel yanını sergiliyor. Ayrıntısına girmeye dahi gerek görmüyorum. Hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını ya bilmiyor ya da kabullenemiyorlar gibi. Ve esas olarak bunun sebebini anlamak için ne kadar çaba gösterseler de nafile.

Yüzde 30’luk kayıp gibi görünen kısım elbette ki bireysel hatalarımdan ibaret. Gelecek 5 yıllık düşüncelerime erişmemde pek çok katkısı olacak tabii ki. Bu yazının sebebi olan insansıların ciddi anlamda rahatsız olmaları içindi bunca kelime sarfiyatı. Evet egosal bir yaklaşımdı gerçekten de. Olsun iyi oldu. Temiz oldu. Oghhh ulan ! Rahatladım biraz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir