Dört

10672271_10152404275155679_21796694829408764_nİçinde kalırsın ya dört duvarın, çok fenadır kendinde değilsen. Bir başkasındaysan üstelik daha da kötü. Hani bilmesen nerede, kimde olduğunu, fazla hissetmezsin derinliğini. Ama öyle değil işte. Bildiğin, anlayamadığın gibi değil. Anladığını sandıkların, zaten anlamadıklarından ibaret. Bu benim sanrım değil ha ! Olan bu, biten.

Doğduğun yer de öyle değil miydi zaten ? Ve nihayet öldükten sonra gireceğin tabut da 4 köşeden tutturulmuş tahtalar değil mi ? Herkes gider sen toprak olduktan sonra. Kucaklarken seni böcekler, anlarsın tek dostunmuş yağmur. Yıkanırsın, temizlenirsin günahlarından azab ile. Ama ordasındır artık, hiç bir yere gidemezsin. Hiç kimse duymaz sesini, çığlığın kendi beyninde yankılanır. Aaa unutmuşum,çok güvendiğin beynini bir süredir dostun olan böcekler yiyor ya.

İstiyorsun, gelsin kıyamet de herkes gördüklerini görsün, onlar da sen gibi yaşasınlar bu azabı. Öyle ya anca dindirebileceksin acını. Hoş bu da sana öyle geliyor. Yine anladığını sanacaksın ve yine anlamayacaksın. Ama üzülme anlatırlar elbet…Gören göz değil, ruhmuş diyeceksin.

Gittiğin yerler,gördüklerin
Tuttuğun el, sevdiklerin
Hani nerde hepsi ?
Bütün o istediklerin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir