Dibini Gördüklerim

Neden dedim kendime? Neden şuursuz bir şekilde bir mucize beklentisi içerisindeyim? Gücetapanlar’a karşı koyabilmek için miydi acaba? Yoksa, “ne yaparsan yap” başaramayacaksın diyenlere inat mıydı? Şey! Aslında balsaçlıma kavuşabilmek içindi galiba. Evet evet, aynen öyleydi. Çünkü aynı yolda olduğumu sandığım güzel kız, “Senden adam olmaz, adamım” demişti. Sonuçta benim aşkım değilmiş O, ben de O’nun olamamışım hiç.

Esasen şöyleydi hikaye: Neden olmasın diye bir deneysel sürece girmiştik sanki. “Benim gözlerim ne renk” diye garip bir merakla başlamış ve nihayetinde dibini görmemizle de  son bulmuştu. Aşağı yukarı 1 sene kadar oluyor bu hikayenin bitişi. Tamam böceğim dediği ağlamaklı halini de hatırlıyorum. O gün anladım ki, karşınızdakine hak ettiğinden fazlasını verirseniz yitip gidecektir. Verdiğiniz, sevgi dahi olsa ezilip gidecektir ağırlığında. Sonunda anlayacaksınız ki; ne de olsa, hepsi hepsi hayat nasıl olsa !

Bu yazı Zardanadam isimli nacizane türk rock grubunun “Dibini Gör” isimli albümündeki şarkı adlarının kullanılarak hikayeleştirilmesinden ibarettir. İçirisinde gerçeklik payı olmayan hikaye de yoktur zannımca =)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir